Поквартирне опалення (поквартирне теплопостачання)
  
    
        
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
    
    
  
  
  
    
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Поквартирне опалення (поквартирне теплопостачання)

Поквартирне опалення (поквартирне теплопостачання)

Навіщо потрібно поквартирне опалення (теплопостачання)? Які переваги має поквартирне опалення (теплопостачання) в порівнянні з централізованим, за рахунок чого досягається економія коштів, яке обладнання застосовується при поквартирне опалення і які нормативні документи існують у цій галузі. Не варто розглядати цей розділ, як рекламу поквартирного опалення, а тільки як інформацію до роздумів. Очевидно, що у кожного з способів опалення є свої достоїнства і недоліки.
Для початку зазначимо, що  в нашій країні переважають централізовані системи опалення та гарячого водопостачання, котрі мають кілька серйозних мінусів. Один з основних - це те, що конкретний споживач тепла (господар квартири) не бачить сенсу в його економії і не має реальних способів це тепло економити. Крім того, величезні грошові кошти втрачаються через тепловтрати при транспортуванні гарячої води від джерела тепла до споживача.
Можна назвати як мінімум три найважливіші переваги поквартирного опалення (теплопостачання) в порівнянні з централізованим:

 • По перше. Не потрібні створення дорогих теплотрас.
 • По-друге. Відсутні тепловтрати при доставці тепла від місця його вироблення до споживача.
 • По-третє. Кожен житель отримує можливість використовувати саме ту кількість тепла, яке потрібно саме йому.

Поквартирне теплопостачання (ПТ) - забезпечення теплом систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання квартир. Система складається з джерела теплопостачання - теплогенератора, трубопроводів гарячого водопостачання з водорозбірною арматурою і трубопроводами опалення з опалювальними приладами.

Теплогенератор (котел) - джерело теплоти тепловою потужністю до 100 (у житлових квартирах - до 50 кВт), в якому для нагріву теплоносія, що направляється споживачеві, використовується енергія, що виділяється при згорянні органічного палива.

Теплогенераторна - окремо відгороджене приміщення в квартирі або приміщенні громадського призначення, призначене для розміщення в ньому теплогенератора і додаткового устаткування до нього.
Таким чином, при застосуванні поквартирного опалення (теплопостачання) держава економить на будівництві та ремонті старих зношених теплотрас, а кожен власник котла отримує свободу розпоряджатися теплом у своїй квартирі і не платити фіксовану ціну, яку щомісяця стягують за опалення. Очевидно, що господар не стане включати котел в теплі дні, що нерідко зустрічається при централізованому опаленні. Але центральне опалення це не тільки надлишок тепла, за який доводиться платити споживачеві, але й нерідко відсутність тепла в холодні дні.
Цьому можуть бути різні причини: опалювальний сезон вирішать розпочати пізніше, ніж хотілося б конкретному жителю, або, раптом, станеться аварія на старій теплотрасі.
Господар індивідуальної системи опалення завдяки використанню програматора, який легко підключити до сучасного котла, може дозволити собі задавати необхідну температуру навіть у різні часові відрізки доби. Наприклад, з 8.00 до 19.00 людина перебуває на роботі і висока температура в квартирі не потрібна. У цьому випадку котел в автоматичному режимі може підтримувати задану температуру на рівні, скажімо, 16 градусів. Потім, з наближенням господаря до свого будинку, по сигналу з програматора котел перейде на режим більш інтенсивної роботи і прогріє приміщення до 19.00 до комфортної температури в 22 градуси. При бажанні можна встановити на программаторі зниження температури і на нічні години. Тобто все залежить від бажань і звичок конкретної людини. І це не просто "пустощі" - хочу задам одну температуру, а не захочу - іншу. Це реальна свобода і економія. Заощаджує господар квартири, який не витрачає занадто багато тепла. Заощаджує і держава, тому немає витрати газу даремно.
Ще одна важлива риса індивідуального поквартирного опалення - реальне матеріальне стимулювання економії тепла. Багато років, йдеться про те, що простіше утеплити квартиру і заклеїти вікна, ніж опалювати повітря навколо будинку. Але, на жаль, ці вмовляння, розраховані тільки на свідомість, практично не діють. Якщо ж людина платить за реальне споживання газу, яке безпосередньо залежить від того, наскільки добре утеплена квартира, то це є хорошим матеріальним стимулом.
Можна сказати, що поквартирне опалення - це економія енергоносія, яка спричиняє не зниження, а підвищення комфорту!
Крім того, маючи свій власний двофункційний котел , господар квартири завжди буде забезпечений не тільки опаленням, але і гарячою водою.