Буферна ємність (теплоакумулятор) - для чого потрібна, достоїнства і недоліки
  
    
        
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
    
    
  
  
  
    
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Буферна ємність (теплоакумулятор) - для чого потрібна, достоїнства і недоліки

Буферна ємність (теплоакумулятор) - для чого потрібна, достоїнства і недоліки

У системах опалення з газовими, дизельними, а також з електричними системами опалення досить просто здійснюється режим контролювання роботи котла. Котел можна в будь-який момент зупинити, припинити нагрів теплоносія в системі опалення.
З твердопаливними котлами, традиційної системи одномоментно припинити роботу котла без шкоди практично неможливо, тому в режимі горіння ці котли дуже інерційнні.
Більшість сучасних котлів традиційної системи з одного топкою оснащуються регулятором тяги і це єдине управління, яке можна встановити з даним типом котла. У момент роботи, вивільняється набагато більше тепла (теплоносій нагрівається швидше), ніж відбувається тепловіддача тепловими приладами, або ж, якщо прилади встигають віддавати тепло в якийсь момент часу. Стає нестерпно гаряче. Щоб знизити температуру до комфортної, доводиться відкривати кватирки, особливо в 2-х поверховому будинку, що опалюється. Відкриваючи кватирки на другому поверсі, забезпечується протяг. На першому поверсі відбувається забір холодного повітря, а на другому викид перегрітого повітря.
 
Поставити терморегулятори на батареї не можна, інакше теплоносій перегріється, що загрожує проблемами з котлом.
Ось і доводиться або постійно бігати до котла закидати по одному поліну, щоб котел потихеньку тлів, і батареї залишалися теплими, або ж, запаливши котел і підвищивши температуру, чекати, коли вдома стане прохолодно, і доведеться процедуру повторювати заново. Такі режими роботи опалення дуже незручні, тому в таких режимах ККД котла низьке, підвищені витрати на паливо, котел працює в режимах, де можливе утворення конденсату, що в свою чергу скорочує термін служби котла.
Для того що б уникнути даних незручностей, потрібно автоматизувати систему опалення, тобто щоб у систему опалення йшло рівно стільки теплової енергії, скільки потрібно, забезпечити можливість регулювання температури в різних приміщеннях по-різному. При цьому повинен забезпечуватися максимальний ККД котла, а значить і максимальна економія палива. Дану задачу дозволяє вирішити буферна ємність або буферний накопичувач (тепловий акумулятор).

Принцип дії буферної ємності (теплового акумулятора) полягає в наступному. Частину надлишкової енергії надходить в бак-накопичувач, який у свою чергу добре утеплений. І являє собою не що інше, як термос. Після того як котел припинив свою роботу (топка погасла), накопичена енергія порціями подається в систему опалення, до тих пір поки температура в баку вище ніж у системі опалення. Важливо щоб в баку був присутній ефект сепарації, тобто розділення шарів води на гарячий і холодний.
При правильному підборі теплоаккумулятора, і достатньому утепленні будинку, тепло в будинку може підтримуватися до 1-1,5 доби.
Підбір буферного накопичувача (теплового акумулятора).
Обсяг ємності, насамперед, залежить від потужності котла, при підборі ємності бажано, щоб ємність була повністю нагріта протягом одного повного завантаження котла.
Час роботи котла близько 3-4 годин. У такому режимі досягається максимальний ККД, час роботи котла можна скоротити до однієї-двох завантажень на добу.

А тепер плюси використання буферного накопичувача:

 •  При використанні теплового акумулятора ККД котла підвищується до 88%, що у свою чергу дозволяє зменшити витрати на 30%, в порівнянні з аналогічними системами без теплового акумулятора.
 • До достоїнств відноситься можливість зонального регулювання температури в кожному приміщенні не залежно один від одного.
 • Підвищується ресурс котла, оскільки зменшується утворення дьогтю і кислот на теплообміннику котла.
 • Зменшується частота підходів до котла.

До недоліків можна віднести:

 •  Значно збільшується вартість системи опалення.
 • Недоліком є ​​також те, що приміщення котельні повинно проектуватися з урахуванням ємності.

Можлива установка ємності в іншому приміщенні, або на вулиці в утепленому коробі. Але в цьому випадку необхідно врахувати даний момент при проектуванні системи опалення.
Якщо вам потрібна система опалення або ви незадоволені роботою існуючої системи опалення, наша компанія має необхідне обладнання для якісного монтажу системи опалення. І що дуже важливо, в нашій компанії є  професіонали, які зможуть правильно розрахувати і змонтувати Вашу систему опалення. Ваш будинок не буде першим, і на ньому не будуть відпрацьовувати щось нове і незвідане. Технології монтажу і розрахунків налагоджені, і можна спрогнозувати результат