Підбір буферного накопичувача (теплового акумулятора).
  
    
        
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
    
    
  
  
  
    
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Підбір буферного накопичувача (теплового акумулятора).

Підбір буферного накопичувача (теплового акумулятора).

Обсяг ємності, насамперед, залежить від потужності котла, при підборі ємності бажано, щоб ємність була повністю нагріта протягом одного повного завантаження котла.
Час роботи котла близько 3-4 годин. У такому режимі досягається максимальний ККД, час роботи котла можна скоротити до однієї-двох завантажень на добу.
Наведемо приблизний розрахунок теплового акумулятора для утепленого будинку 150 кв.м . При -30 С тепловтрати будинку складуть порядку 15кВт . При температурі повітря -10С тепловтрати будинку складуть 10кВт. Значення взяті приблизні, точні значення вираховуються нашими інженерами індивідуально в кожному випадку.
Отже, один кг сухих березових дров видає близько 3,8кВт теплової енергії.
При навколишній температурі -30С тепловтрати будинку на добу складуть порядку 360кВт що відповідає 95 кг. Сухих дров, або 63 кг. При 10С навколишнього повітря.
Котел, який опалює будинок, має потужність 30кВт і дозволяє завантажити близько 30 кг. дров. Отже, з одного завантаження можна отримати 114кВт теплової енергії. А це значить потрібно 3 рази на добу розпалювати котел. Або 2 рази при температурі -10С.

При розрахунку теплоаккумулятора для простоти розрахунку прийнято приймати,  12-15 л. води на 1 кВт  збереженої теплової енергії. Виходячи з цього, якщо теплова енергія від роботи котла йде тільки в тепловий акумулятор, то обсяг акумулятора буде становити порядку 1,5 тонни.
Виходячи з практики для будинку 150кв.м. і такому типі котла, оптимальна ємність становитиме 1000л. або 66 кВт теплової енергії.
Час роботи котла від однієї завантаженні становить приблизно 3:00. 114/3 = 38кВт
З них 15 кВт йде на опалення будинку, а 23 кВт в теплоаккумулятор. Відповідно тепловий акумулятор повністю зарядиться за 2,8 години. А це означає, що бак підібраний вірно. У свою чергу після того, як котел припинить свою роботу (топка згасне), бак буде віддавати тепло порядку 4,5 годин. Тобто одного завантаження з урахуванням роботи котла вистачить протягом 7,5 годин підтримувати комфортну температуру в будинку. Або 3 запусків котла протягом доби, при температурі повітря -30 С. При навколишнього температурі повітря -10С. . 10кВт буде йти в систему опалення будинку, а 28кВт в ємність. Ємність зарядиться за 2,3 години. Охолоджуватись в свою чергу буде порядку 6,5 годин. Що з урахуванням роботи котла складе 9,5 годин. Значить, потрібно два рази розпалювати котел. Значення взяті приблизні, більше для ознайомлення. Реальні розрахунки можуть відрізнятися для кожного окремого випадку