ВИДИ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ
  
    
        
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
    
    
  
  
  
    
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

ВИДИ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ

ВИДИ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ

Видів систем опалення багато: електричне, повітряне, пічне і т. Д. Але оскільки цей сайт тільки про водяне опалення будинку, то й говорити тут будемо виключно про види систем опалення, в яких теплоносієм є вода (або, як варіант , незамерзаюча рідина, антифриз).

Отже, які ж існують види систем опалення?

РАДІАТОРНІ СИСТЕМИ ВОДЯНОГО ОПАЛЕННЯ

Радіаторне опалення - найпоширеніший вид водяного опалення

Радіаторне опалення перевірене часом, при грамотно виконаному мотажу э  надійним, ефективним. До того ж, цей вид опалення можливо зробити власними руками у себе вдома, на дачі, в гаражі ... не маючи навіть великого досвіду

Мінус радіаторного опалення - нерівномірний прогрів приміщення по висоті. Виходить, що, всупереч відомій приказці, при радіаторному опаленні голова знаходиться в теплі, а ноги в холоді. Що не дуже комфортно.

Зараз продається дуже багато різних видів радіаторів. Однак, про те, які вибрати радіатори для системи опалення, розглянуто детально в інших статтях.

ТЕПЛА ПІДЛОГА

Другий вид систем водяного опалення - це тепла водяна підлога. Які плюси теплої підлоги в порівнянні з радіаторні опаленням? Перевага водяної підлоги в тому, що підлога вона працює всією своєю площею, як великий радіатор. Оскільки площа тепловіддачі є набагато вищою, то можна знизити температуру теплоносія (в теплій підлозі максимально допустима температура теплоносія - 55 градусів С). При цьому теплові потоки піднімаються вгору, і рівномірно нагрівається все приміщення - на відміну від радіаторного.

Мінус теплої підлоги: необхідно робити бетонну стяжку: якщо приміщення вже готове, зроблений ремонт, то необхідно піднімати рівень підлоги, що тягне за собою і демонтаж дверних коробок та ін.

ПЛІНТУСНА СИСТЕМА ВОДЯНОГОГ ОПАЛЕННЯ

Наступний вид системи водяного опалення - плінтусна система опалення.Це свого роду гібрид радіаторної системи і теплої підлоги. Тут спеціальне обладнання (по суті це радіатор, тільки малий по висоті) встановлюється внизу стіни по периметру кімнати. При цьому тепловіддача йде як у бік підлоги, так і у бік стін.

Перевага плінтусного опалення в тому, що при цьому обігрівається і підлога і стіна, а стіни залишаються вільними від нагрівальних приладів, дизайн кімнати не псується.

Причому плінтусні радіатори є різного кольору, завдяки чому їх можна підібрати під дизайн кімнати.Обв'язуються плінтусні радіатори так само, як і звичайні радіатори: з'єднуються трубопроводами з котлом.

Плінтусні системи опалення поки що зустрічаються не часто. І радіатори для нього не найдешевші внаслідок великого вмісту міді:


СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ  " ТЕПЛІ СТІНИ"

Система опалення теплими стінами схожа за своєю конструкцією на теплу підлогу. По суті, це та ж тепла підлога, але розміщена вертикально.

Труби при такому опаленні можуть бути вбудовані як в цегляну кладку, так і просто сховані під гіпсокартон.

Опалення теплими стінами дуже популярне в Німеччині, де такими системами обладнано велику кількість багатоповерхівок. Робилося це не для прискорення темпів будівництва, а тому, що стіновое опалення дає суттєву економію споживаної енергії, при цьому приміщення, не перегріваючись, забезпечується досить якісним теплом .

Як бачимо, всі види систем опалення мають свої незаперечні достоїнства. Який же вид водяного опалення вибрати для конкретно вашого будинку?

Вибирати слід, виходячи з вашої ситуації. Так, якщо будинок вже побудований, зроблені підлоги, завершені дверні прорізи, то, очевидно, тепла водяна підлога не підходить. Інакше доведеться підлоги переробляти, а дверні прорізи піднімати, що влетить у копієчку. В даному випадку увагу слід звернути на радіаторне та плінтусне опалення.

Якщо ж будинок ще в процесі будівництва або, що ще краще, в процесі проектування, то можна подумати і про теплу підлогу і про теплі стіни - адже, завдяки їм, в житловому приміщенні можна домогтися дуже комфортних умов, а також мати істотну економію на опаленні.