Газові котли
  
    
      
      
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
  
  
  
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Газові котли

Якщо до Вашого будинку підведений газопровід, то оптимальним вибором для Вас є газовий котел.

Переваги газових котлів:

 • Простота в експлуатації - газ в газопроводі подається постійно.
 • Високий ККД
 • Можливість обігріти приміщення великого розміру.

Газові котли бувають настінними та  стаціонарними - такими, що встановлюються на підлогу. 

Настінний котел - це комплексний пристрій, у якому, як правило, міститься пальник, теплообмінник , циркуляційний насос, розширювальний бак , манометр, термометр, група безпеки, система автоматики.

Відмінністю між настінними котлами і котлами, що встановлюються на підлогу є матеріал з якого виготовлено теплообмінник. В настінних котлах це , як правило, мідь, а в стаціонарних - або сталь , або чавун. Сталеві теплообмінники легші, не бояться ударів під час транспортування. Чавунний теплообмінник є товщим, але крихкішим.

Порівняно зі стаціонарними - настінні газові котли, як правило, мають невелику потужність ( не більше 35 кВт ), а їх  компактні розміри та нижча вартість - є важливим аргументом при виборі котла для систем поквартирного опалення. Щоправда, термін служби настінних котлів є меншим, ніж у стаціонарних, більшість виробників забороняє використовувати антифриз в якості теплоносія в системах опалення з настінними котлами, вони мають високу чутливість до якості водопровідної води та теплоносія.

За способом викидання відпрацьованих газів котли діляться на моделі з природною та примусовою тягою.

В котлах з примусовою тягою гази відводяться назовні  за допомогою вентилятора, вбудованого в котел. Котли з природною тягою вимагають наявності димаря. Загалом, чим вище буде димар - тим кращою буде тяга. Існують також моделі з коаксіальною системою димовідведення. Така система - це двошарова труба, по одному каналу якої до котла потрапляє необхідне для процесу горіння повітря, при цому кисень у приміщенні де стоїть котел - не згоряє), а по іншому - відводяться назовні продукти спалювання.

Існує два типи газових котлів - однофункційні (призначені тільки для опалення) та двофункційні ( призначені для опалення та гарячого водопостачання) . Для гарячого водопостачання в колі може бути вмонтовано вторинний теплообмінник, або водоводяний бойлер ( як правило, 45 л або 60 л) - якщо потреби в гарячій воді достатньо великі. Крім того  для забезпечення потреб гарячого водопостачання до будь-якого однофункційного котла можна під"єднати окремий водоводяний бойлер . 

< Попередня
Наступна >