Електричні котли
  
    
      
      
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
  
  
  
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Електричні котли

На сьогоднішній день при проектуванні і будівництві нового сучасного житла і реконструкції старого спостерігається тенденція переходу від великих центральних котелень до автономних систем , які забезпечують теплом окрему будівлю або квартиру. Однією з переваг автономних систем теплопостачання, що включають опалення та гаряче водопостачання є можливість створення комфортних умов окремого житла.

Альтернативою системам опалення з газовими котлами є  системи опалення з електричними котлами .

Електричні котли призначені для опалення будь-якого приміщення і можуть використовуватись як у вигляді основного , так і резервного джерела тепла.

Очевидно, що електроенергія дорожча за газ і тому електрокотли зазвичай використовуються в двох випадках: коли немаєможливості використовувати газ, та коли екологічні вимоги не дозволяють використовувати інші види котлів. Проте висока вартість електроенергії компенсується низкою переваг електрокотлів.. Серед них : помірна ціна, простота в експлуатації, не потребують димоходу, елогічність  ( немає шкідливих викидів і сторонніх запахів).

Основними елементами електрокотла є теплообмінник, що складається з бака з вмонтованими в ньому ТЕНами, блок керування та блок регулювання. Електричні котли деяких фіпрм постачаються вже укомплектованими циркуляційним насосом, розширювальним баком, запобіжним клапаном. В цьому випадку не доведеться купувати ці елементи окремо, крім того, буде простіше здійснити монтаж.

Електрокотли невеликої потужності бувають однофазними ( 220 В ) і трифазними ( 380 В ). Котли потужністю понад 12 кВт зазвичай виробляють тільки трифазними. Переважна більшість електричних котлів потужністю понад  6 кВт є багатоступінчастою. Наявність декількох ступенів потужності досволяє раціонально використовувати електроенергію і не вмикати котел на повну потужність у перехідні періоди - навесні і восени. Отже електрокотли вимагають також проведення розрахунків і влаштування системи електропостачання будинку. Щоб визначити, який кабель Вам потрібно використати, наводимо таблицю:

Потужність котла, кВт Площа перерізу кабеля для однофазних котлів, мм2 Площа перерізу кабеля для трифазних котлів, мм2
до 4 4,0  
до 6 6,0  
до 10 10,0  
до 12 16,0 2,5
до 16   4,0
до 22   6,0
до 27   10,0
до 30   16,0
до 45   25,0
до 60   35,0

Переваги електричних котлів

 • Електрокотел вважають найбезпечнішим - у ньому немає відкритого полум"я
 • Простота в монтажі і експлуатації
 • Невеликий розмір
 • Відсутня потреба в будівництві окремого приміщення та димаря
 • Не вимагають чищення від кіптяви та сажі
 • Працюють безшумно
 • Екологічні - не має шкідливих викидів і запахів
 • Зручні для людей похилого віку

Недоліки електричних котлів

 • Необхідна окрема проводка, а якщо потужність котла більше 6 кВт - то трифазна мережа електропостачання ( 380 В )
 • Електрокотел споживає багато електроенергії
 • Не рекомендується для використання в районах , де є перебої в електропостачанні
< Попередня
Наступна >