Електричне підключення котлів
  
    
      
      
  
  


  


  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  

  
  

  
    

    
  
  
  
  
  
  

  
  
+380 (50) 317-31-84 +380 (32) 232-95-72
Каталог

Електричне підключення котлів

Більшість виробників котельного обладнання створюють свої вироби у відповідності з міжнародними стандартами. Іншими словами, котел, зроблений в Італії, Німеччині, іншій європейській країні, повністю відповідає існуючим нормам України, про що свідчать сертифікати відповідності.

Виробники апріорі вважають, що споживачі при експлуатації обладнання будуть слідувати національним стандартам і нормам, і зайве нагадувати про них в посібниках та інструкціях. Адже не прикладають продавці автомобілів до інструкцій збірку «Правил дорожнього руху» та КпАП. А даремно ...

У цій статті хотілося б торкнутися одного з аспектів експлуатації сучасного газового котла, а саме правильної організації електропостачання. Саме в цій області відбувається більшість порушень, непорозуміння, а часто відвертою недбалості. Сучасні системи опалення практично всі є залежними від електроживлення. Електрику потребують насоси, системи димовидалення, безпеки, пальники, в цілому керуючі блоки і контролери. Якість електроенергії і коректне підключення обладнання є запорукою довгої і безвідмовної його служби.

Справа в тому, що газовий котел, як електроприлад, набагато більш відкритий негативному впливу ніж праска, телевізор або комп'ютер: до нього приєднуються не тільки дроти з розетки, а й димова, газова труба, труби опалення та водопостачання. Хоча останнім часом вони виготовляються з полімерних матеріалів, сама вода, теплоносій є провідниками електричного струму. Всі ці елементи при некоректному підключенні можуть стати джерелами небезпечного для котла напруги або струму.

Існує поширена помилка, що застосування стабілізаторів, джерел безперебійного живлення є достатньою умовою для нормального функціонування обладнання. Але це не так ... Ці пристрої є додатковими елементами, які виробники котельного обладнання вільні рекомендувати, або не рекомендувати. За великим рахунком якщо постачальники електроенергії витримують параметри електропостачання в межах стандартів України, то ні стабілізатори, ні джерела безперебійного живлення не потрібні. Однак з реального життя ми знаємо, що якраз ці місцеві монополісти і є основними порушниками. «Поважні причини» завжди знайдуться: застаріле обладнання, брак фінансування, текучка або відсутність кваліфікованих кадрів, нерозрахункової споживання споживачами електроенергії, «не подобається - ми вас взагалі відключимо» тощо ...

Як же правильно організувати електропостачання свого будинку?
Основним керівним документом є ПУЕ «Правила улаштування електроустановок. Видання 7 »- по суті« Біблія для електриків ». Саме тут викладені всі основні аспекти електропостачання, даються посилання на більш приватні нормативні документи.

Давайте перерахуємо деякі основні компоненти, які повинні бути присутніми у відповідності з ПУЕ:

Заземлення, виконане за схемою TN-C-S (або TN-S). Порушення цього положення - найчастіша причина збоїв в роботі котла, системи контролю згоряння.
СЗП - система зрівнювання потенціалів.
Відділення всіх металевих трубопроводів, які входять у будинок, ізолюючими вставками (діелектричними).
Застосування ПЗВ - пристроїв диференціального відключення.
Живлення всіх однофазних споживачів по трьох провідної лінії - «фазний», «нейтраль», «захисний занулюючий провідник" (не «заземлення»!)
Застосування ПЗІП - пристроїв захисту від імпульсних перенапруг. У літній час різко зростає кількість виходів з ладу електронних блоків котельної автоматики. Починаються грози з блискавками, в селищах починається інтенсивне будівництво з підключенням потужного будівельного, зварювального устаткування. Все це породжує в мережі потужні імпульси, з якими у відсутності обов'язкових ПЗІП штатний захист електронних блоків впоратися вже не в змозі, що призводить до виходу з ладу дорогих електронних плат.
Навіть сильний вітер, що викликає схлещування надто провислих проводів може «вбити» електроніку. «Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих».

ПУЕ та інші норми і правила треба знати і шанувати, і тоді ми зможемо уникнути багатьох проблем і збитків.

Не ламайтеся!

< Попередня